Mastervolt zapewnia zasilanie Paulowi Nicklenowi

Mastervolt Paul Nicklen

Mastervolt zapewnia zasilanie znanemu fotografowi przyrody Paulowi Nicklenowi w jego misji tworzenia zdrowych oceanów dla nas wszystkich.

Mastervolt z dumą wspiera znanego fotografa i ekologa Paula Nicklena, współzałożyciela SeaLegacy – misji tworzenia zdrowych i obfitych oceanów dla nas i dla planety poprzez wykorzystanie siły mediów i opowiadania historii dla wzmacniania rozwiązań. Paul prowadzi pionierskie wyprawy fotograficzne do najdalszych zakątków oceanów, a SeaLegacy wykorzystuje te potężne media, by inspirować miliony ludzi do działania już teraz i pomagać oceanom w odzyskaniu ich zdrowia. Nicklen skontaktował się z firmą Mastervolt w celu wyposażenia jachtu i kampera SeaLegacy w pokładowe systemy zasilania, które poradzą sobie z wyprawami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy w ekstremalnych sytuacjach daleko od sieci, szczególnie w środowisku morskim, a także skupieniu się na ekologicznych rozwiązaniach, firma Mastervolt chętnie zaangażowała się w pomoc.

Rozmawialiśmy z Paulem, gdy był znajdował się na Bahamach, aby dowiedzieć się, jak działają nowe systemy Mastervolt…

Co takiego robisz, że wymaga mocy elektroniki Mastervolt?
Największą przeszkodą, jaką napotykam jako filmowiec, fotograf i konserwator przyrody, jest znalezienie sposobu, aby przetransportować siebie, cały mój sprzęt i całą ekipę do odosobnionych miejsc, w których jesteśmy najbardziej potrzebni. SeaLegacy 1 to najnowocześniejszy katamaran i niesamowite rozwiązanie tego problemu – jesteśmy teraz u steru autonomicznego centrum tworzenia i dystrybucji treści, wreszcie gotowi do patrolowania pierwszych linii dla zachowania opowiadań. Katamaran posiada zintegrowane centrum medialne, które pozwala nam rozpowszechniać historie związane z ochroną przyrody naszym odbiorcom zaledwie kilka chwil po ich uchwyceniu. Często używamy najnowocześniejszych komputerów iMac, wielu ogromnych dysków twardych i ładowarek do naszej kolekcji akumulatorów do dronów i kamer, oprócz codziennych potrzeb załogi i nawigacji.

Aby spełnić wszystkie te wymagania, mieszkając na morzu, musieliśmy współpracować z poważnym dostawcą energii.

Nasza współpraca z Mastervolt rozpoczęła się w listopadzie 2020 r. – SeaLegacy 1 został wyposażony w 4 akumulatory MLI 24/5500 oraz towarzyszący im system ładowania i monitorowania przed naszą inauguracyjną wyprawą na Bahamy.

Dlaczego urządzenia Mastervolt są dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem?
Niewielki ślad węglowy związany z uruchamianiem tak dużej ilości sprzętu z energii słonecznej zgromadzonej w naszym szeregu 24-woltowych baterii litowych doskonale wpisuje się w nasze priorytety. W przeciwieństwie do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, mogą być prawie wyczerpane, zanim zostaną naładowane bardzo szybko do stu procent, co zapewnia nam największe możliwe okno do pracy. Baterie litowo-jonowe można również poddać recyklingowi, co  dodatkowo pomogło wzmocnić naszą decyzję.

W jaki sposób akumulatory Mastervolt i sprzęt pomocniczy dostosowane są do ekstremalnych warunków, w których fotografujesz?
Działamy w bardzo odległych lokalizacjach i każdego dnia wymagamy dużej ilości energii. Ciągłe uruchamianie generatora nie wchodzi w grę, ponieważ jest brudny i hałaśliwy i może odstraszyć dziką przyrodę, którą mamy fotografować i filmować. Moim i SeaLegacy celem jest opowiedzenie historii o niezwykle delikatnych ekosystemach naszego oceanu bez uszkadzania ich w tym procesie, a Mastervolt pozwala nam to zrobić.